Haber

Seçime sayılı günler kaldı: Propaganda süreci bugün başlayacak

14 Mayıs’ta seçime gitmeye hazırlanan Türkiye için Cumhurbaşkanı seçiminde süreç devam ediyor. Dün itibarıyla isimleri kesinleşen dört aday için itiraz süresi sona erdi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), itirazları değerlendirmek üzere bu hafta bir kez daha toplandı.

Dün YSK Başkanı Ahmet Yener; Recep Tayyip Erdoğan, kesin aday listesinde Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Ogan’ın olduğunu adalete teslim etti. Kesin aday listesi de Resmi Gazete’de yayımlandı.

DÖVİZ HESABI KİMLER AÇABİLİR

YSK’nın cumhurbaşkanı adaylarının belirlenmesine ilişkin kararı da Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayınlanan karara göre; Adaylar bağış toplamak için döviz hesabı açabilecek.

14 Mayıs’ta yapılacak seçim için takvim işliyor. Propaganda süreci bugün başlıyor. Seçim takvimine göre 2 Nisan’da muhtarlıklarda listeler askıya alınacak.

8 Nisan’a gelindiğinde ittifakların ve siyasi partilerin sandıktaki yerinin belirlenmesi için kura çekilecek. 9 Nisan’da milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na sunulacak. 19 Nisan’da milletvekili adayları için kesin aday listesi açıklanacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu