Haber

Ramazan Bayramı’nda Camiler Dolu

Ramazan Bayramı münasebetiyle Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Çanakkale, Kütahya ve Bilecik’teki camilerde bayram namazı kılındı.

Bursa’da Ulu Cami, Yeşil Cami, Buyruk Sultan ve Murad Hüdavendigar camileri başta olmak üzere cemaat ibadethaneleri doldurdu.

Ezan öncesi cemaat camilerin içinde ve dışında yerlerini alarak hutbeleri dinledi.

Ezan ve hutbenin ardından kılınan duanın ardından vatandaşlar birbirleriyle bayramlaştı.

Eskişehir

Eskişehir’de başta Reşadiye Camii olmak üzere kentteki camiler sabahın ilk dakikalarından itibaren bayram namazını kılmak isteyenlerle doldu.

6 Şubat’ta depremden etkilenen Hatay’dan gelen Kahramanmaraş merkezli Gençlik ve Spor Spor Sağlık Bakanlığı’na bağlı Doğan Aslan Bey Öğrenci Yurdu’nda ağırlanan depremzedeler, bayram namazlarını hazırlanan camide kıldı. Cemaat, hutbenin okunup dua edilmesinin ardından birbirleriyle bayramlaştı.

Antakya ilçesinden gelen Şevki Heybeli, yaptığı açıklamada, bayramın herkese mutluluk, huzur ve hayırlar getirmesini dilediğini belirterek, böyle büyük acılar ve depremlerin tek duaları olduğunu söyledi.

Heybeli, Eskişehir’e geldikleri günden beri devlet yetkililerinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek teşekkür etti.

Balıkesir

Bayram namazı için çok sayıda kişi Balıkesir’deki tarihi Zağnos Paşa Camii’ni doldurdu.

İl Müftüsü Celal Sürgeç başkanlığında bayram namazı, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız ve AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran.

Protokol üyeleri, namazın ardından vatandaşlarla bayramlaştı. Namazın ardından cami cemaatine ikramlarda bulunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Zağnos Paşa Türbesi’nde kılınan namazın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm vatandaşların bayramını kutlarken, deprem nedeniyle hüzünlü bir bayram geçirdiğini söyledi.

Altıeylül Belediye Başkanı Avcı da tüm İslam aleminin bayramını kutladı.

Çanakkale

Çanakkale kent merkezindeki Necippaşa, Şehitler, Yalı ve Anafartalar camilerine gelen çok sayıda kişi, namazlarını kıldırdıktan sonra birbirlerinin bayramlarını kutladı.

Camilerden çıkan cemaate şeker ve çikolata ikram edildi.

Büyükleriyle birlikte namaza gelen çocuklara da bayram harçlığı verildi.

Kütahya

Kütahya’da vatandaşlar bayram namazında tarihi Ulu Cami’yi doldurdu.

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, hutbesinde Müslümanların oruç tuttuktan sonra Ramazan Bayramı’na ulaşmanın sevincini yaşadıklarını belirtti. Demirtaş, bayramların önemine vurgu yaptı.

Bazı kişiler caminin yoğunluğundan dolayı caminin bahçesinde namaz kıldı.

Namazın ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar bayramlaştı.

Kütahya Belediyesi, namazın ardından cemaate çay ve simit ikram etti.

Bilecik

Ramazan Bayramı nedeniyle Bilecik’te vatandaşlar bayram namazı kılmak için camilere geldi.

Bilecik’te sabahın ilk saatlerinde Hürriyet Mahallesi’ndeki Kayıboyu Mescidi başta olmak üzere kent genelindeki camilere gelen vatandaşlar taraf tuttu.

İl Müftüsü Ali Erhun’un hutbesinin ardından cemaat dua etti.

haber-uzunkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu