Haber

MİNİBÜSÇÜLERDEN ESENYURT DEPREM BÖLGESİNE 268 BİN LİRALIK YARDIM

ESENYURT’ta seyahat eden 219 minibüs şoförü, günlük gelirleri olan 268 bin lirayı deprem bölgesinde bulunanlara yardım için AFAD’a gönderdi.

Türkiye, 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremle sarsıldı. Birincisi 7.7, ikincisi 7.6 büyüklüğünde sarsıntı; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük tahribata neden oldu. Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü deprem bölgelerine yardım çığ gibi artarak devam ediyor.

MİLLET OLARAK BU KONULARA HASSAS OLUYORUZ

Esenyurt’ta seyahat eden 219 minibüsçü esnafı, bir günlük ilgilerini deprem bölgesine gönderdi. Esenyurt Minibüsçüler Kooperatifi ile Esenyurt Kaymakamlığının düzenlediği yardımlarda toplanan 268 bin lira AFAD’ın bağış hesaplarına aktarıldı. Esenyurt Minibüs Kooperatifi Başkanı Yücel Tanış, “Türkiye genelinde bir dayanışma var. Millet olarak bu konularda gerçekten çok hassasız. Esenyurt esnafı her zaman elinden gelenin en iyisini yapıyor. Bir günlük gelirimizi oraya bağışlamaya karar verdik. Kooperatif olarak AFAD’a 268 bin lira gönderdik. Minibüsçü esnafıma teşekkür ediyorum” dedi.

kozluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu