Haber

Malatya’da karla mücadele sürüyor

MALATYA (İGFA) – Malatya genelinde kar temizleme, tuzlama ve yol açma çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının arttığı yüksek kesimlerde ve kırsal kesimde kapanan yolların bir an önce açılması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için yoğun bir şekilde çalışıyor. . Kar yağışının devam ettiği bölgelerde açılan yolların tekrar kapanmasını önlemek için ekiplerin bu bölgelerde çalışmalarını tekrarlaması gerekiyor.

Gün içinde kapatılan birçok mahallenin yollarını açan Büyükşehir Belediyesi, Malatya genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle toplam 129 mahalle yolunun bir an önce ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, Akçadağ İlçesi’nde 7, Arguvan İlçesi’nde 3, Battalgazi İlçesi’nde 13, Darende İlçesi’nde 20, Doğanşehir İlçesi’nde 10, Doğanyol İlçesi’nde 2, Hekimhan İlçesi’nde 20, Kale İlçesi’nde 7, Kuluncak İlçesi’nde 10, Kuluncak İlçesi’nde 22 kişiden oluştu. Pütürge Mahallesi, Yazıhan Mahallesi 22. Yeşilyurt İlçesi’nde 7, Yeşilyurt İlçesi’nde ise 8 mahalle yolunda çalışmalarına devam ediyor.

Kent merkezinde çeşitli önlemler alan Büyükşehir Belediyesi, geceleri de kar küreme, tuzlama ve çözüm çalışmaları gerçekleştiriyor. Gün içerisinde kar küreme ve kaldırım temizleme çalışmaları yürüten Büyükşehir Belediyesi, Karagöz, Konak, Beydağı, Yavuz Selim, Kernek, Fırat, Gündüzbey, Üst Çöşnük, Çamurlu ve Yıldıztepe Mahallelerinde ulaşımın aksamaması için ekstra çalışma yürütüyor. hastane yolları başta olmak üzere şehir merkezinin yüksek noktalarıdır. Onlar yaptı.

Acil çağrılara karşı yarışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hiçbir çağrıyı aksatmadan vatandaşlara yardım etmeye devam ediyor. Yolda mahsur kalan vatandaşları ve araçlarını kurtaran gruplar, 24 saat tetikte çalışıyor. İlçe belediyeleri, MASKİ, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri ekipleri de karla mücadele çalışmalarına destek veriyor.

incesuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu