Haber

Mahkeme kararıyla boşaltılan dairede 40 ton çöp bulundu.

ESKİŞEHİR sakinlerinin yayılan koku nedeniyle şikayetçi olduğu Zeynep O.’nun dairesi mahkeme kararıyla boşaltıldı. Temizlik görevlileri tarafından evden yaklaşık 40 ton çöp çıkarıldı.

Odunpazarı ilçesi İstiklal Mahallesi Mustafa Kemal Atatürk Caddesi üzerindeki bir apartmanın 2’nci katında oturan Zeynep O.’nun çöpleri bir süre sonra apartmanda kötü kokuya neden oldu. Uyarılarına rağmen apartmanındaki çöpleri toplamaya devam eden Zeynep O. hakkında apartman sakinleri savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mahkeme, konuttaki çöplerin temizlenmesine karar verdi. Bu karar üzerine Odunpazarı Belediyesi ve Eviniz (SOBE) ekibi ile Belediyeye bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü, Köy Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta ve polis ekipleri harekete geçti. Dairenin bulunduğu caddeye kamyonlar getirilirken, yol trafiğe kapatıldı. Zeynep O.’nun dairesinden temizlik görevlileri tarafından yaklaşık 40 ton çöp çıkarıldı.

DAİREYE KOKU GELİYOR Zeynep O.’nun karşısındaki apartmanda oturan Mehmet Alparslan, apartmanına çöp kokusunun ulaştığını söyledi. Zeynep O.’nun defalarca uyarılmasına rağmen evindeki çöpleri toplamaya devam ettiğini belirten Alparslan, “Karşı apartmandan komşuyum. Evi çok kötü kokuyor. Evin önünden gün ve gün gelip gidenler oluyordu. gece geldi ama komşularına hiçbir şekilde yardım etmiyordu.’Evi temizle, topla.’Mahallede koku var’ derdik. “Muhtemelen psikolojik bir rahatsızlığı vardı. Hatta koridorun girişinde karton ve teneke kutular vardı. Apartman kapısına bile bir sürü eski ve atık malzeme koyuyordu. Mahalle olarak 3 yıldır bu durumdan rahatsızız” dedi.

Zeynep O.’nun çöplerin temizlendiği dairesi daha sonra temizlik görevlileri tarafından ilaçlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu