Haber

Kadınlar Birlikte Güçlü Platform İzmir’de Kadın ve LGBTİ Hakları İçin Harekete Geçti

KARİM UĞUR

Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu; kadın ve LGBTİ hakları için İzmir Konak vapur iskelesi önünde toplandı. Kadın Güçlü Platformu’ndan Didar Gül, “Bugün bir kez daha Onur Ayı’ndan sesleniyoruz, onur yürüyüşlerimizi, pikniklerimizi, gezilerimizi yasaklayamazsınız. ve Onur Yürüyüşleri bu ülkede yapılacak.”

Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu üyeleri, bugün İzmir’de Konak vapur iskelesi önünde kadın ve LGBTİ hakları için bir araya geldi. Platform üyeleri, “Hala buradayız” yazılı pankartla protesto etti.

“6284 SAYILI YASAYA DOKUNMAYA CESRET ETMEYİN”

Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu’ndan Didar Gül basın açıklamasında şunları söyledi:

“28 Mayıs seçimlerinin üzerinden henüz yirmi gün geçti. Buna rağmen hükümetin kadın, çocuk ve LGBT karşıtı politikaları durmuyor. Hızlanan bir saldırı ile kadınlar, LGBT profesyonelleri ve çocuklar ilk hedef haline geliyor. İstanbul SözleşmesiTürkiye’den çıkan AKP, MHP iktidarı artık gözünü 6284 Sayılı Kanun’a dikti. İstanbul Sözleşmesi

“ONUR YÜRÜYÜŞLERİMİZİ, PİKNİKLERİMİZİ, SEYAHATLERİMİZİ YASAKLAMAZSINIZ”

Baskı, gözaltı ve tutuklama saldırılarınıza karşı tüm kadın ve LGBTİ’ler hakları, yaşamları ve kazanımları için mücadele etmekten geri adım atmayacak. Bugün bir kez daha Onur Ayı’ndan Onur Yürüyüşlerini, piknikleri veya seyahatleri yasaklayamazsınız. Biz bu çabadan vazgeçmezsek bu ülkede Onur Ayları, Onur Yürüyüşleri gerçekleşecektir. Dokuz yıllık aradan sonra dün nasıl Taksim’e çıktıysak, o bölgeleri de bu irade ve kararlılıkla ele geçirmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Yeni

karpuzlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu