Haber

İnegöllü 4 sporcu Dünya Şampiyonasında

BURSA (İGFA) –İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban göreve geldiği günden bu yana gençlerin spor alanında kendilerini daha da geliştirmeleri için sağladığı imkanlar kente değerli kazanımlar getirmeye devam ediyor.

9-11 Haziran tarihlerinde Amasya’da düzenlenen ve 55 ilden 800 sporcunun katıldığı U14 Oryantiring Türkiye Şampiyonası’nda, müsabakalara 5 kupa ve 18 madalya ile damga vuran İnegöl Belediyespor, Oryantiring Grubu Türkiye Şampiyonu oldu.

İNEGÖLLÜ 4 SPORCU ÜLKEMİZİ AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA TEMSİL EDECEK

2022-2023 Milli Grubuna seçilen İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring Grubu sporcuları Aleyna Minden, Azra Coşkun, Gürhan Horasanlı ve Sudenaz Külah katılacakları milli grup hazırlık kampının ardından Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında hem ülkemizi hem de şehrimizi temsil edecek. 13-20 Haziran ortasında Bolu’da. .

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring Takımı sporcularını tebrik ederek, “Oryantiring takımımızı başarılarından dolayı kutluyorum. Antrenörleri ile birlikte şehirler arası yarışlara katılıp gittikleri yerlerden başarı ile dönüyorlar. İlk günden beri en değerli yatırım geleceğimizin teminatı gençlerimize yapılacak yatırımlardır” Bugün bu yatırımların meyvelerini daha çok gördük. Bir yandan belediyecilik çalışmalarımıza devam ederken bir yandan da çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak spor faaliyetlerimizi yoğunlaştırıyoruz. Çocuklarımız işte gördüğümüz başarıyı spor eğitimlerini sıfırdan alarak elde ediyorlar. Milli Takıma seçilen Aleyna Minden, Azra Coşkun, Gürhan Horasanlı ve Sudenaz Külah isimli sporcularımızı da tebrik ediyorum. Hem ülkemizi hem de şehrimizi Avrupa’da ve dünyada temsil edecekler. Kendilerine katılacakları şampiyonalarda başarılar diliyorum. “Kadromuzla her zaman gurur duyuyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu