Haber

Iğdır’a getirilen depremzede çocuklar etkinliklerle afetin izlerini silmeye çalışıyor

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından aileleriyle birlikte Iğdır’a getirilen çocuklar fotoğraf, müzik ve zeka oyunları gibi etkinliklerle afetin izlerini silmeye çalışıyor.

Depremden etkilenen illerden aileleriyle birlikte kente getirilen 357 depremzede depremin travmasından kurtulmak için “Benim Dünyam Çocuk Akademisi” atölyesinde fotoğraf, müzik, okuma-yazma, akıl ve zeka oyunları etkinliklerine katılıyor. felaket.

Iğdır Ulu Camii’nin zemin katında 10 atölyeden oluşan akademide 5-14 yaş arası depremzede çocuklar çeşitli etkinliklere katılarak morallerini yüksek tutuyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Servet Yaşam, Şube Müdürü Nurullah İnanç ve diğer ilgililer de akademiyi ziyaret ederek aileler ve çocukları ile görüşmeye geldi.

Canlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatıyla depremin olduğu ilk günden itibaren depremzedelere her alanda destek verdiklerini ifade etti. Iğdır’a gelen 1882 depremzedelerinin 357’sinin öğrenci olduğuna değinen Ali, şunları söyledi:

“Bu öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamaları için hızlı bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayıp kayıt altına aldık. Çocukların sosyal hayata, normalleşmeye, hayatın olağan akışına uyum sağlamaları için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda Atölyelerimizde yaptığımız çeşitli etkinliklerle çocuklarının uyumunu artırmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin velileriyle de burada buluşuyoruz. Sorunlarını dinleyerek notlar aldık.”

ortaca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu