Ekonomi

Hava sıcaklığı tekrar düşecek (2-6 Nisan arasında hava nasıl olacak?)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük tahmin raporunu yayınladı. Bugünden itibaren yurt genelinde hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, başta Marmara bölgesi olmak üzere Karadeniz, Ege ve İç Anadolu’da sağanak yağış görülecek.

Çarşamba günü İstanbul ve birçok ilde sıcaklıklarda ani düşüş olacak. Mevsim normallerinin 18 derece üzerinde olan hava sıcaklığının 10 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizde parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz ve Batı Karadeniz ile Tekirdağ, Samsun, Çorum, Eskişehir, Çankırı, kuzeyi ve çok bulutlu. Ankara’nın batı ilçeleri. Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde aralıklı sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor.

5 Nisan Çarşamba günü Marmara Bölgesi soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. İstanbul’da 17-18 derece arasında görülen hava sıcaklığında ani bir düşüş yaşanacak ve 10 dereceyi görecek.

Deprem bölgesinde şiddetli yağmur

Deprem bölgesinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrederken, bugün Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta sağanak yağışlar etkili olacak.

maltepeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu