Haber

Gündüz depremzedeler için yardım merkezinde çalışıyorlar ve akşamları örgü örüyorlar.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illere yardım için kolları sıvayan Kastamonu’nun Taşköprü ilçesindeki gönüllü kadınlar, gündüzleri yardım toplama merkezinde çalışırken, akşamları depremzedeler için atkı, bere ve kazak örüyor.

Taşköprü Pompeipolis Kadın Kooperatifi öncülüğünde başlatılan çalışmayla Taşköprü’lü gönüllü kadınlar, “yüzyılın felaketi”nden etkilenen vatandaşlar için ellerinden geleni yapıyor.

Kooperatif Lideri Nimet Berber, gazetecilere, gündüz arkadaşlarıyla birlikte yardım toplama çalışmasında görev aldıklarını, akşam saatlerinde ise eve gitmeden önce sarsıntıdan etkilenen vatandaşların yaralarını örgü örerek sarmaya çalıştıklarını söyledi.

Depremin ardından bölge için neler yapabileceklerini düşünmeye başladıklarını belirten Berber, “Atkı, bere, kazak gibi örgülerimizi Taşköprü’den hareket eden ilk yardım tırıyla deprem bölgemize gönderdik. bize yetmedi ve daha ne yapabiliriz diye düşündük.Akşamlara kadar yardım kolilerini hazırlayıp, akşam buraya gelen kadınlarımızla ördükten sonra da işten çıkıp evlerine uğramadan buraya geldik. bir karınca gibi az çok demeden elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, bundan sonra da böyle olmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Gönüllü olarak örgü örmeye gelen Özel Eğitim Öğretmeni Müzeyyen Kozan, “Buradaki depremzedelere katkı sağlamak için el ele vererek depremzedeler için çalışmaya devam ediyoruz. Taşköprü halkı olarak depremzedelerimizin yanındayız.” dedi.

karatayhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu