Haber

Faik Öztrak: ‘Enflasyon Nedeni, Enflasyon Sonuç’ yanılgısını ortaya attıkları dönemde İç Borç Anapara Yükü yüzde 59, Faiz Yükü yüzde 256 arttı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ saçmalığını hayata geçirdiklerinde Hazine’nin iç borç anapara yükü yüzde 59, faiz yükü ise yüzde 256 arttı. Bunun izahı mümkün değil. ancak beceriksizlik veya cehaletten. Bu, milletimize kasıtlı olarak yapılmış bir kötülüktür.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ söylemine tepki gösterdi. ekonomi bir politika olarak uygulanmaya başladığı andan itibaren; Hazine’nin iç borç anapara yükünün yüzde 59, faiz yükünün ise yüzde 256 arttığını açıkladı. Öztrak’ın konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ yanılgısının olduğu dönemde Hazine’nin iç borç-anapara yükü yüzde 59, faiz yükü ise yüzde 256 arttı. Bu sadece beceriksizlik veya cehaletle açıklanamaz. . Bu, milletimize kasıtlı olarak yapılmış bir kötülüktür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu