Haber

Eskişehir’de yasaklı eylemler

Eskişehir’de her türlü eylem, basın açıklaması, yürüyüş ve gösteri “Onur Haftası” gerekçesiyle 30 gün süreyle yasaklandı.

Yasak 15 Haziran saat 00:01’de başlayacak ve 14 Temmuz saat 24.00’e kadar sürecek.

Eskişehir Valiliği yasağın gerekçesini şöyle açıkladı:

“Medya ve sosyal medya platformlarından bazı LGBTİ (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks) dernekleri, benzeri örgüt ve grupların ‘İlimiz de dahil olmak üzere bazı illerde’ adı altında etkinlik düzenlemek istediği belirtildi. Ahlaka aykırı bir tutum ve davranış grubunu içeren bu tür faaliyetler, toplumun tepkisine neden olabilmekte ve radikal görüşlere sahip bazı kişi ve gruplar, üzerinden yapılması istenen faaliyetlere tepki gösterebilmektedir. sosyal medya platformları ve belirli medya organları,

Tüm bunları göz önünde bulundurarak; yapılacak faaliyetlerin her türlü provokasyon ve eyleme açık olması, toplumda farklı görüşlere sahip grupların ortaya çıkması ile ortaya çıkabilecek olayların ve kamu huzur ve genel düzeninin bozulmasına yol açabilecek olayların, halkın huzur ve güvenliğinin bozulmasına yol açabilecek olaylardır. , özellikle açık toplantı yerlerine katılacakların, kişisel dokunulmazlık, tasarruf güvenliği, genel sağlık ve ahlak ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasının zayıflatılabileceği takdir edilmektedir. (HABER MERKEZİ)

haber-kulu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu