Haber

CHP’li Bülbül, Erdoğan’ın Aydın’daki Mitingi Öncesi Meydana Asılan ve Millet İttifakını Hedef Alan Pankarta Tepki Verdi: “Millet İttifakı…

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın mitingi öncesi ilçedeki bir binaya AKP Nazilli Gençlik Kolları’nın Millet İttifakı’nı hedef alan pankart astığını duyurdu. Bülbül, “Bu nedir? Bu, Altı Masa parti liderlerini açıkça terör ve teröristlikle suçlamaktır. Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Altı Masa partileri ve Millet İttifakı liderleri yargılanamaz” dedi. terörle itham edildi. Bu bir suçtur.”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın mitingi öncesi AKP Nazilli Gençlik Kolları tarafından bir binaya Millet İttifakı’nı hedef alan pankarta asıldı. Pankart hakkında suç duyurusunda bulunduğunu anlatan Bülbül, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı 4 Şubat’ta burada miting yapacak. Nazilli’de bu miting alanında bir pankart asılı. Bu pankart ‘AK Gençlik Nazilli’ diye… Nedir bu? Bu açıkça Altı Masa parti liderlerini terör suçlamasıdır. Bu kabul edilemez.Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum.

Altı Masa partileri ve Millet İttifakı liderleri terörle suçlanamaz. Altında bir terörist tipi… Bu bir suçtur, bu pankartın indirilmesi gerekir. Bu canavarca sistem, tek partili Başkanlık Sistemi bu topluma yakışmaz dedik. Cumhurbaşkanı mı buraya geliyor yoksa AKP Genel Başkanı mı geliyor? Bu milleti bölüyor. Bu nedenle bu olaylar Nazilli hemşehrilerimize karşı bir zulüm oluşturmuştur. Nazillili vatandaşlarımız 14 Mayıs’ta sandıkta bu mağduriyetlerin hesabını soracaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu