Haber

CHP liderinden hükümete teşekkürler!

CHP’li Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Bakan Kurumun davetlisi olarak katıldığı uyum toplantısında, deprem sonrası yürütülen çalışmaların yanı sıra şehrin yeni yerleşim alanı hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Lider Yıldırım, uyum toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu, “Murat Kurum, ilçemizde yaptığı uyum toplantısında kent için neler yapılabileceği konusunda fikirlerimizi sordu. Kentin güney tarafının çok zarar gördüğünü kendisine söyledik. Bakanımız kentin dinamikleri konusunda bizden fikir aldı. , şehrin nereye taşınacağı. Yeni yerleşim yerleri için mikro bölgeleme haritasından da durumu bize gösterdi. Bakanımız fikirlerimizin değerli olduğunu ve değerlendireceğini belirtti. Karar şu anda kesinleşmedi ama şunu söyledi: Belirttiğimiz yerlere odaklanacak, teşekkürler”ifadeleri kullandı.

‘HİÇBİR AYRIMCILIK GÖRMEDİK’

Bakanlığın bölgede hayatın bir an önce toparlanması için ödenek çıkardığını dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu: “Bakanlığımız belediyemize 3 milyon lira bağışta bulundu. Hemen bir çöp kamyonunun gönderilmesi talimatını verdi. Sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Gölbaşı Belediye Başkanı olarak tüm belediyelerimize ve Sayın Bakanımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrımcılık görmedik. İnşallah milletimizle birlikte bu zor günleri aşacağız.söz konusu.

DEVLETİMİZİN TEMEL ÜZERİNDE SÖYLENECEĞİNE İNANIYORUM.

Önder Yıldırım, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’nun ilçede ahengi sağladığını hatırlattı, “Sayın valimiz önceki dönemde Kaymakam olduğu için bölgemize hakim. Onunla ilk geldiği gün burada tanıştık. Uyum merkezinde bir hafta birlikte çalıştık. Tüm lojistik ve çadır dağıtımı belediye tarafından yapıldı. Valimizin koordinasyonunda hangi merkezlerde neler yapılabilir istişarelerde bulunduk. Buradan Tokat İl Özel İdaremize, Tokat Belediyemize, Belediye Başkanlarımıza, Altınordu Belediyemize, Adana Büyükşehir Belediyemize, Mersin Büyükşehir Belediyemize, Yenişehir Belediyemize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.şeklinde konuştu.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Başkan Yıldırım, “Büyük bir yıkım yaşadık. Milletimizin ve devletimizin desteği ile bu sıkıntılardan kurtulacağımıza inanıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu