İş

Borsa İstanbul’da Tapu Takas e-Devlet Entegrasyonu için gong çaldı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Tapu Takas e-Devlet Entegrasyon hizmeti ile oluşturulan altyapının motorlu taşıtlar altyapısını kullanarak vatandaşlara yeni kolaylıklar sağlamaya devam ettiğini belirterek, “Vermek istiyorum. Müjde, e-Devlet Kapısı’na taşımak istiyoruz.” dedim.

Koç, Borsa İstanbul’da düzenlenen Tapu Takas e-Devlet Entegrasyonu gong töreninde yaptığı konuşmada, Tapu Takas Sistemi’nin yaklaşık 7 yıl önce Takasbank ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hayata geçirildiğini hatırlattı.

Koç, konuşmasında e-Devlet Kapısı ile entegre sistem hakkında bilgi vererek, sürecin “alıcı tarafından gönderilen alış bedelinin tapuda alım satım işlemleri tamamlanıncaya kadar Takasbank nezdindeki bloke hesapta tutulmasını” kapsadığını belirtti. işlemlerinin gerçekleştirildiği bilgisinin tapudan alınmasını müteakip bedelin satıcının hesabına gönderilmesi”. .

Koç, konuşmasında bu hizmeti e-Devlet Kapısı’na motorlu taşıtlarda da getirmek istediklerine dikkat çekerek, şunları söyledi:

“İşlemler online olarak yapılmakta ve taraflar SMS ile her zaman güvenilir bir şekilde bilgilendirilmektedir. Böylece güven sorunu, nakit taşıma sorunu, dolandırıcılık, sahte para gibi riskler ortadan kaldırılmakta ve Takasbank ile e-Devlet entegrasyonu sayesinde düşük maliyetli , hızlı “Bu hizmetle oluşturulan altyapıyı motorlu taşıtlar için de kullanarak vatandaşlarımıza yeni kolaylıklar sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunun haberini vermek istiyorum. Sadece konutlarla kalmayacağız, motorlu taşıtlar için de e-Devlet Kapısı’ndan bu hizmetin verilmesini temenni ediyorum.” kullanım oranı her geçen gün artacak.İnşallah en çok kullanılan 10 servisten biri olmasını bekliyoruz.”

Dijital Türkiye yolunda çalışmalarını büyük bir azim ve kararlılıkla sürdüreceklerini sözlerine ekleyen Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüzyılını aynı zamanda “Dijital Yüzyıl”a çevireceklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu