Haber

Başkan Tokat, afet bölgesinden bilgi aktarmaya devam ediyor…

MİLAS BELEDİYESİ YARDIM TIRI SAMANDAĞ VE DEFNE’YE GİDECEK…”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İskenderun İnönü Meydanı’ndan afet çalışmaları ile ilgili son durum hakkında bilgi verdi.

İskenderun’da Pac Meydanı olarak bilinen İnönü Meydanı’nda vatandaşlara seslenen Önder Tokat, “Gerçekten büyük hasar var. Büyük apartmanlar harap durumda. Sabah saatlerinden itibaren yoğun bir kurtarma çalışması var ancak burada daha önce etkili bir kurtarma çalışması yapılmadı. Ciddi bir koordinasyon eksikliği var. Binaların birbirine bitişik olması ve depremin şiddeti bu hasara neden oldu. Ekipler şu anda yoğun bir şekilde çalışıyor.” söz konusu.

İskenderun Limanı’ndaki yangının devam ettiği bilgisini veren Önder Tokat; vatandaşlarla şu bilgileri paylaştı:

HENÜZ MÜDAHALE ETMEYEN YERLER VAR…

“Aynı zamanda İskenderun Limanı’ndaki yangın da devam ediyor. Sarsıntı binalarda büyük hasara yol açtı. Müdahale gecikir ve uyumsuzluk vardır. Kentte müdahale edilmemiş ya da müdahale sonrası yarım bırakılmış birçok yapı bulunmaktadır. Diğer ilçelerde de benzer sorunlar yaşanıyor. Samandağ, Kırıkhan, Hassa ve Defne gibi bazı ilçelere ise hiç yardım gelmediği belirtiliyor.

MİLAS BELEDİYESİ YARDIM TIRI SAMANDAĞ VE DEFNE’YE GİDECEK…

Milas Belediyesi olarak bu akşam deniz yoluyla gelecek iki tırdan birini Samandağ’a, diğerini de Defne’ye yönlendirdik. Gelen diğer tırlarımızı da ihtiyaç durumuna göre yönlendireceğiz.

Milas Belediyesi yardım ve kurtarma ekibi şehre ulaşmak üzere. Ayrıca gerektiğinde kurtarma ve yardım çalışmalarına da katılacaklar. Tarsus’ta EXPO alanında uyum ve toplanma merkezi kurulmuştur. Ekiplerimizi oraya yönlendireceğiz.

Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bugün hava kurallarının daha yumuşak olması işleri biraz daha kolaylaştırıyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu