Haber

Azerbaycan’ın insani yardımını taşıyan 2 kargo uçağı İncirlik Üssü’ne ulaştı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından yürütülen çalışmalara destek amacıyla Azerbaycan’dan gönderilen insani yardım malzemelerini taşıyan 2 uçak, Adana’daki İncirlik Hava Üssü’ne indi.

Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeye yurt dışından yardımlar devam ediyor.

Arama kurtarma çalışmalarına ilk günden itibaren destek veren Azerbaycan’dan gönderilen 2 kargo uçağı İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’na ulaştı. Böylece “kardeş ülke” Azerbaycan’a insani yardım taşıyan uçak sayısı 12’ye yükseldi.

Uçaklardan birinde 1000 ısıtıcı ve 891 çadır bulunduğu, diğerinde ise 14 bin 700 giysi ve 759 çadır bulunduğu öğrenildi.

İnsani yardım malzemeleri uçaklardan indirilerek “hava yardım koridoru”nun bulunduğu bölgeye nakledildi.

İncirlik Hava Üssü’ne gönderilen yardım malzemeleri, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığına ait helikopter ve kargo uçakları ile depremden etkilenen illere ulaştırılıyor. Sevkiyat ABD için askeri helikopterlerle takviye ediliyor.

koycegiz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu