Haber

ABD Başkanı Biden Polonya’da

ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya yaptığı sürpriz ziyaretin ardından Polonya’ya geldi.

ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya yaptığı sürpriz ziyaretin ardından Polonya’ya geldi ve Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda ile görüştü. Biden, Başkan Duda tarafından resmi törenle karşılandı. Duda ile görüşmesinde konuşan Biden, Polonya’nın Ukrayna’ya verdiği destek için Duda’ya teşekkür etti ve Ukrayna ile Polonya arasındaki ilişkiyi çok kritik olarak nitelendirdi.

Ukrayna’nın “her zamankinden daha iyi bir konumda” olduğuna inandığını söyleyen Biden, NATO ülkelerini odaklanmaya çağırdı. Biden, “ABD taahhüdünün gerçek olduğunu açıkça belirttim ve bir yıl sonra NATO’nun her zamankinden daha güçlü olduğunu iddia ediyorum. Ukrayna’ya desteğimizin sarsılmaz olduğunu gururla söyleyebilirim.” Polonya’nın Ukrayna’yı güçlendirmesini “gerçekten olağanüstü” olarak nitelendiren Biden, 1 milyondan fazla Ukraynalıyı ağırladığı için Polonya’ya teşekkür etti. Biden, “Polonya halkı ile ABD arasındaki bağ son derece güçlü ve derin.

Başkan Duda ise, Biden’a Ukrayna ziyareti için teşekkür ederek, bu “olağanüstü jestin” bir yıldır Rus işgaline karşı mücadele eden Ukraynalıların moralini yükseltmekle kalmayıp, “özgür dünyanın barışçıl olduğunu” kaydetti. onları ve özgür dünyanın ve onun en büyük lideri ABD Başkanının onların olduğunu unuttu.” “Seninle olduğuna dair önemli bir işaret” dedi. Duda, Biden’ın ziyaretinin, yerleşim alanlarını ve sivil altyapıyı hedef alarak uluslararası hukuku ihlal eden Rusya’ya bir sinyal gönderdiğini söyledi.

Duda ve Biden’ın önümüzdeki saatlerde ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. – VARŞOVA

arifiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu